אטרקציות במוסקבה

העיר מוסקבה ידועה ביופיה המרהיב

דברו עם כל אדם שביקר במוסקבה בעבר, הוא יספר לכם על הארכיטקטורה העוצמתית והמרהיבה המקשטת את רחבי העיר כולה, על חיי התרבות העשירים, על ההיסטוריה הפוליטית הדרמטית שטמועה עמוק באופי של תושבי העיר, שפותחים את היום עם כוסית עוד לפני שהם מצחצחים שיניים. מוסקבה מציעה למבקריה אטרקציות שונות ומגוונות שיהפכו את הביקור בה לחוויה בלתי נשכחת. המדריך שלפניכם ימליץ לכם על מספר אטרקציות נבחרות במוסקבה, איפה? מתי? וכמה? התשובה לפניכם.

אטרקציות מתעדכנות
Ennio Morricone
11/12/2011
אניו מוריקונה מהמוסיקאים החשובים בתקופה המודרנית, איטלקי יליד 1928, אניו מוריקונה זכה לאוסקר על מפעל חיים שהוגש לו ע"י קלינט איסטווד. אניו אחראי על 30 פסקולם של סרטים אחד מהם " הטוב הרע והמכוער "  שכיכב קלינט איסטווד, על הסרט "המיסיונר " בכיכובו של רוברט דה נירו , על  " סינמה פאראדיסו" ועוד הרבה, אניו השפיע על הרבה מוסיקאים ובמאים, טרנטינו למשל מתשמש בהרבה מיצירותיו. האדון יופיע בתאריך המצוין ב  Theatre Square 1 מוסקבה.

אטרקציות קבועות

קרמלין
כשחושבים על העיר מוסקבה, בנוסף לאדי הוודקה שידגדגו באפכם, דבר ראשון תעלה תמונה של ארמון אדמדם עם כיפות עגולות וצבעוניות שנראה כמו הבית מתוך עמי ותמי (במקום המכשפה דמינו את סטאלין), למי שמגרד בראשו בחוסר אונים כעת, בהחלט הגיע הזמן להכיר את ארמון הקרמלין, שכן הוא סימלה הבולט ביותר של מוסקבה בפרט ורוסיה בכלל. הקרמלין הוא לב ליבה של מוסקבה, בו פעמו גדולי המנהיגים הרוסים לאורך ההיסטוריה, והנהיגו ביד קשה ועוצמתית משטרים ומהפכות. שמות כמו איוואן האיום, לנין, סטאלין, חרושצ'וב, וגורבצ'וב ניהלו את החלטותיהם ממש מחדרי ארמון מפורסם זה. פירוש השם קרמלין הוא מבצר בתוך עיר. הקרמלין משתרע בסמוך לגדה השמאלית של נהר מוסקבה על גבעה קטנה הנקראת גבעת בורוביצקי, ומשקיף אל הכיכר האדומה עליה נפרט בהמשך. מתחם הקרמלין עבר שינויים רבים במשך ההיסטוריה, כל פעם שהתחלף לו איזה שליט או צאר בעל גחמה כזו או אחרת שגרמו לחומות לקום וליפול סביבו, ולבניינים חדשים כמו קתדרלות וגנים לבצבץ לצידו. הקרמלין שימש כמקום מפגשם של הצארים ואנשי האצולה גם בשנים שפטר הגדול שינה את בירת רוסיה ממוסקבה לסנט פטרבורג. הקרמלין היה מתחם סגור ומסוגר לציבור שלא העז אפילו לדמיין את מה שמתרחש בתוכו נוכח שליטים אחוזי אימה כמו סטאלין, אך בשנת 1955 התאפשרה לראשונה כניסתם של פשוטי העם למתחם ועוררה התרגשות עצומה ותקווה בלב ההמונים. צורת מתחם הקרמלין היא של משולש, כשבליבו נמצאת כיכר הקתדרלות סובוראניה פלושצ'אד.

קתדרלות
המפורסמת שבין שלושת הקתדרלות בכיכר נקראת קתדרלת התרדמה או קתדרלת העלייה לשמיים. קתדרלה זו מרהיבה ביופיה ולראשה מתנוססות חמש כיפות זהב, הקתדרלה שימשה ככנסייה הראשית של מוסקבה של לפני המהפכה וקבורים בה רוב אנשי הכנסייה מראשית שנות ה20 של המאה ה14. בנוסף לקתדרלה זו ישנן שתיים נוספות במתחם, קתדרלת המלאך מיכאיל השוכנת בדרום מזרח הכיכר, ושימשה כמקום לחגיגות וטקסים מיוחדים, וקתדרלת הבשורה בדרום מערב הכיכר המכילה יצירות אומנות מרהיבות בינהין איקונות וציורי קיר קסומים. הקרמלין פתוח מיום שני ועד לרביעי בין 10:00 ל18:00 בערב, את הכרטיסים תוכלו לרכוש בגינת אלכסנדרובסקי ליד כיכר מאנז'נאיה, הקופה נסגרת כבר ב16:30 אז תכננו נכון את הזמן. המחיר ינוע סביב ה200 רובל ובנוסף תצטרכו לשלם לשמירת חפצים משהו כמו 60 רובל, אם הגעתם עד כאן ודאי תרצו לצלם ולזה יגבה מחיר נוסף ל"היתר צילום" סביב ה50 רובל.. הכרטיס כולל כניסה לכל האתרים הפנימיים (הפתוחים לציבור) מלבד בית האוצר ותערוכת קרן היהלומים, עליהם תצטרכו לשלם בניפרד במידה ותרצו בכך. קתדרלת ואסילי הקדוש SOBOR VASILIA BLAZHENNOGOנבנה בפיקודו האימתני של איוואן האיום בין השנים 1555-1561. הקתדרלה עלולה להתפרש כאוסף של ציורים וצורות משוגעים וחסרי כל הגיון למרות שהושקעה מחשבה רבה, בקתדרלה תזכו לחזות בפרסקואים מרהיבים על התקרה. כניסה תעלה בסביבות ה100 רובל והיא פתוחה כל יום מלבד ימי שלישי בין השעות 11:00 נל17:00. אל תעזו לפספס!

מגדל הפעמונים של אוייאן הגדול- kolokolnya Ivana Velikogo
כשמו כן הוא, מגדל פעמונים עם שתי כיפות מוזהבות, ממוקם בחלקה המזרחית של כיכר הקתדרלות והוא המבנה הגבוה ביותר במתחם הקרמלין (עד למאה העשרים אסור היה לבנות אף בניין גבוה ממנו בכל רחבי מוסקבה!). בתוך המבנה מוצגות תערוכות שונות המציגות אוצרות שנאספו בקרמלין במהלך ההיסטוריה, ומתנוסס פעמון שמן מעל ל65 טונות! ואם מדברים על פעמונים שמנים, חובה עליכם לחזות בפעמון הגדול ביותר בעולם הניצב ממש מסמוך למגדל, פעמון הצאר- tsar kolokol שוקל מעל ל200 טונות (!) ונבנה לכבוד הגברת הראשונה, אנה איוואנובה הצארינה.

הכיכר האדומה- KRASNAYA PLOSHCHAD
ממוקמת בצידה הצפון מזרחי מחוץ לחומת הקרמלין, הכיכר האדומה היא אתר חשוב ביותר בתולדותיה של רוסיה, ובעת הביקור בה אפשר ממש להרגיש את העוצמה והיראה. הכיכר הזאת ראתה מחזות רבים ודרמטים החל מחגיגות ונשפים צבעוניים ושוקקי חיים של משפחת ואורחי הצאר, וכלה בפשעי אנושות איומים כגון הוצאות נוראיות להורג של כל מורד או מהפכן. פירוש השם של הכיכר הוא השם קראסני שהוא יפה\אדום ,הקשר לצבע האדום הוא הצבע של הקומוניזם והמפלגה הסובייטית. בצידה הדרומי של הכיכר נמצא אתר צבעוני ומשגע ביופיו, קתדרלת ואסילי הקדוש. בדרום מערב לאורך החומה תוכלו למצוא את המאוזוליאום של לנין.בכיכר תוכלו למצוא קתדרלות נוספות ובנוסף גם את הגום חנות כלבו מפוארת.חלק מהרחובות המובילים לכיכר חשובים מאוד אחד מהם וסילבסקי ספוסק אשר מוביל לנהר מוסקבה.

המאוזוליאום של לנין
אם בא לכם לחזות במראה פריקי במיוחד, אסור לכם לפספס את גופתו החנוטה של המנהיג הכביר לנין הנמצאת במאוזוליאום של לנין- MAVZOLEY VI LENIN, לאחר עמידה בתור משתלשל תזכו להציץ בגופו החנוט של המנהיג שנראה כמו בובת פלסטיק מבריקה, חובה להפקיד את המצלמות שלכם מראש, אל תשחקו עם השומרים :)

Moscow Metro
המטרו של מוסקבה לכל הדעות חוויה עירונית יוצאת דופן, תחנות מסוימות הן כמו מוזיאונים או קתדרלות או גלריות. הארכיטקטורה מאוד מעניינת , תחבורה המונית מרשימה, התחנות יחסית נקיות ומרשימות בהחלט, מומלץ לקחת מדריך לאיזה שעה שיקח אתכם למספר תחנות נהדרות.אל לנו לשכוח זה עדיין מטרו ויש כייסים,הזהרו ותהנו.כדאי.

Bunker-42 on Taknaka-מוזיאון המלחמה הקרה
אחת מהאטרקציות המעניינות בעיר ללא ספק , אמנם קצת קשה למצוא אבל שווה לנסות ,בונקר אשר משם פעלו האנשי המלחמה הקרה  בסודיות ושמרו על מוכנות בכל העת.ממומלץ להזמין מקומות מראש. במקום יתנו לכם לנסות חליפות ולהרזיק  Ak47 .מומלץ.
 

אתר מלונות במוסקבה מקבוצת קליק גו טרוול, ראו עוד אתרים שלנו :
יוון  כרתים 
אתונה  איטליה  אמסטרדם  לונדון  רודוס  טוסקנה
Medical tourism in israel